Mistrzowie Świata w Lataniu Precyzyjnym

Mistrzowie Świata w Lataniu Rajdowym

Nieoficjalna strona internetowa Samolotowej Reprezentacji Polski

Aktualności

  • Opublikowane przez admin
  • 11/10/2016

Zawody samolotowe w Aeroklubie Warszawskim

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 05/10/2016

Wspomnienia z Krakowa...

54 Lot Południowo-Zachodniej Polski to najprawdopodobniej najstarsza impreza sportu samolotowego na świecie. Jej początek datuje się na 1929 kiedy to Aeroklub Akademicki w Krakowie zorganizował pierwszą edycję tych zawodów na lotnisku w Czyżynach-Rakowicach. Niestety historyczne zawirowania spowodowały, że po wybuchu II Wojny Światowej imprezę wznowiono dopiero w 1956, jednak organizatorzy postanowili pozostawić nazwę nawiązującą do granic Polski z XX-lecia międzywojennego. W ostatnie dni czerwca, 87 lat po zwycięstwie pierwszej edycji zawodów przez Franciszka Żwirko, spotkaliśmy się na podkrakowskim Pobiedniku, aby zakończyć Puchar Polski 2016 w lataniu precyzyjnym.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 20/09/2016

Portugalskie medale Samolotowej Reprezentacji Polski

Kolejne, już 20. Mistrzostwa Świata w lataniu rajdowym przeszły do historii. Tym razem odbyły się one w Santa Cruz - portugalskim miasteczku tuż nad oceanem.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 23/08/2016

Zawodnicy Samolotowej Reprezentacji Polski w "Pytaniu na Śniadanie"

"Ich wyczyny zapierają dech w piersiach! Samolotowa reprezentacja Polski przed Mistrzostwami Świata w Lataniu Rajdowym w Portugalii. Czym są „lotnicze podchody”?" - zapraszamy do obejrzenia wywiadu z zawodnikami Samolotowej Reprezentacji Polski.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 18/08/2016

Portugalskie mistrzostwa świata w lataniu rajdowym

Tegoroczne starty członków Samolotowej Reprezentacji Polski w zawodach samolotowych dobiegają końca, ale najważniejsze i zarazem najtrudniejsze wyzwanie, czyli 20. Mistrzostwa Świata w lataniu rajdowym w Santa Cruz, jest jeszcze przed Nimi. W kraju odbyło się łącznie sześć zgrupowań, z których każde podzielone było na część treningową oraz zawody. Trzy z nich dotyczyły latania precyzyjnego, a kolejne trzy latania rajdowego, na które z racji tegorocznych mistrzostw świata położono szczególny nacisk. Polacy od dziesięcioleci są niekwestionowanymi mistrzami, ale konkurenci nie śpią i często na imprezach międzynarodowych plasują się coraz bliżej naszych rodaków. W 2014 roku, podczas mistrzostw świata rozgrywanych na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu, na drugim stopniu podium stanęli Francuzi, a brąz wywalczyli Czesi. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli Julien Cherioux i David Le Gentil z Francji, srebro zdobyli Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski, a na trzecim miejscu znaleźli się Michał Wieczorek i Marcin Wieczorek. Kolejne pięć miejsc zajęły również nasze załogi, co dobitnie obrazuje potęgę polskiej ekipy w tym sporcie.

Czytaj więcej...


Sponsor

 logo.png

 

 

Partnerzy

 

g12.png

 1396070_1003258426356438_1471709043018580559_n.jpg

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.