Zapraszamy do Krakowa na 54. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. F. Żwirki


Zapraszamy serdecznie na 54 Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, organizowany przez Aeroklub Krakowski w dniach 23-26 czerwca na naszym lotnisku w Pobiedniku Wielkim.

Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to prawdopodobnie najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego. Jej początek sięga 1929 roku, kiedy to Akademicki Aeroklub w Krakowie, w rok po rozpoczęciu działalności zorganizował pierwsze zawody lotnicze. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego pilota precyzyjnego. Lotnicy muszą sprostać wyzwaniom, które czekają na nich w powietrzu. Najważniejszy jest dokładny pilotaż i precyzyjna nawigacja, a żeby utrudnić zadanie, tolerancja czasowa na trasie wynosi 2 sekundy błędu! Przy prędkości samolotu rzędu 140 km/h wydaje się to wręcz niemożliwe!

IMG_7610.JPG

fot. Marcin Sigmund


Dzisiejsze zawody, różnią się pod wieloma aspektami od tych sprzed II Wojny Światowej, jednak podejście i zaangażowanie zawodników nie zmieniło się w żadnym calu.

Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze! Gorąco zachęcamy młodzież do postawienia pierwszych kroków w Lataniu Precyzyjnym, właśnie w Krakowie! Również liczymy na byłych zawodników, którzy mieliby świetną okazję do wznowienia kariery sportowej! Krakowskie zawody w tym roku kończą rywalizację w Precyzyjnym Pucharze Polski!

Pismo organizacyjne - TRENING Kadry Narodowej

Pismo organizacyjne - 54. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

Źródło: aeroklubkrakowski.pl

Sponsor

logo.png

 

 

Partnerzy

 

g12.png

 

1396070_1003258426356438_1471709043018580559_n.jpg 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.