Mistrzostwa pełne napięcia!


Tylu emocji na imprezie lotniczej rangi mistrzowskiej dawno nie było. W klasyfikacji seniorskiej w piątek bezdyskusyjnie najlepszy był Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego zbierając po obliczeniówce i locie tylko 17 punktów karnych, zaliczając bezbłędną obserwację. Tuż za jego plecami uplasował się Kamil Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego (50 punktów karnych) oraz Marcin Chrząszcz z Aeroklubu Wrocławskiego (62 punkty). Niebieska trasa kompletnie nie udała się natomiast dotychczasowemu liderowi w klasyfikacji generalnej Krzysztofowi Skrętowiczowi, który z ilością 389 punktów karnych zajął 17 miejsce na 33 startujących zawodników.

MP POZNAN FINALS SENIORS.jpg

W klasyfikacji juniorskiej Kamil Wieczorek utrzymał świetną formę z poprzednich dni. Drugi na trasie był Rafał Wojtych, a trzeci Radosław Repeć.

MP POZNAN FINALS JUNIORS.jpg

Przed konkursem lądowań na celność podsumowanie generalki wyglądało następująco. Na czele Marcin Skalik (213 pkt. Karnych), przed Marcinem Chrząszczem (328) oraz Bolesławem Radomskim (337). Marcin Skalik uzbierał wprawdzie sporą, ponad stupunktową przewagę nad pozostałymi, to między drugim i trzecim zawodnikiem było tylko 9 punktów różnicy, a między trzecim i czwartym zaledwie 7 punktów. Znajdujący się na dalszych miejscach Kamil Wieczorek, Michał Bartler, Zbigniew Chrząszcz czy Krzysztof Skrętowicz nie zamierzali składać broni, bo przy sprzyjających wiatrach ciągle mieli szanse na podium.

Do lądowań zawodnicy przystąpili w spokojnych i sprawiedliwych warunkach meteo. Aż sześć prób lądowań mogło całkowicie namieszać w czołówce, ale i w dalszej części tabeli. O ogromnym pechu może mówić Bolesław Radomski, który z trzeciego miejsca podium spadł przez jedno, ostatnie lądowanie, na dalekie siódme miejsce. O pozycję chciał też walczyć drugi po nawigacji Krzysztof Skrętowicz i jemu również nie wyszło ostatnie lądowanie (przyziemienie poza pasem). Swoją dominację potwierdził natomiast Marcin Skalik zbierając zaledwie 38 punktów karnych z sześciu lądowań. Do czołówki wbił się też Zbigniew Chrząszcz oraz Marcin Górnik. Niezwykłą walkę o punkty stoczyli Marcin Chrząszcz i Marek Kachaniak. Po nawigacji zajmowali odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Chrząszcz ostatecznie awansował o dwa oczka, ale dał się wyprzedzić o trzy punkty karne (!) Kachaniakowi.

Senior

Mamy więc nowego Mistrza Polski w osobie Marcina Skalika i dwóch wicemistrzów (Kachaniak i Chrząszcz). Tuż za podium po świetnych lądowaniach znalazł się jeszcze Zbigniew Chrząszcz. W klasyfikacji juniorów Mistrzem Polski został Kamil Wieczorek, wyprzedzając Rafała Wojtycha i Marcina Wieczorka.

Junior

W przyszłorocznej kadrze na Mistrzostwa Świata w Austrii pewniakami są już Marcin Skalik, Marek Kachaniak i Marcin Chrząszcz oraz zwycięzca klasyfikacji juniorskiej Kamil Wieczorek.

Tegoroczni mistrzowie oprócz okolicznościowych nagród otrzymali też nagrodę specjalną: lot Extrą 330 z Wojciechem Krupą z Grupy Akrobacyjnej Żelazny – coś w sam raz na odstresowanie po ciężkich zawodach.

Gratulujemy!

Official results - Landing Trophy, individuals (seniorzy), individuals (juniorzy)

Sponsor

logo.png

 

 

Partnerzy

 

g12.png

 

1396070_1003258426356438_1471709043018580559_n.jpg 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.