59 Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Poznań Kobylnica 2016 27.05.2016


Przetasowania po II konkurencji

Długo trzeba było czekać na wyniki po drugiej konkurencji tegorocznych Mistrzostw Polski. Ostatni zawodnicy wrócili wczoraj z trasy około godziny osiemnastej, ale wnioski o wyjaśnienia oraz trzy protesty sprawiły, że sędziowie oraz jury zawodów mieli pełne ręce roboty.

Czwartkowa, zielona trasa (Green Route) dała się we znaki wielu zawodnikom przede wszystkim z powodu kiepskiej pogody. Minima do wykonania lotów były spełnione, ale niskie i grube podstawy chmur kazały trzymać się na baczności. Emocje po powrocie wszystkich grup były ogromne, bo wielu zawodników nie było zadowolonych z pierwszej konkurencji i obiecywało sobie rewanż.

MP PLANSZE II KONKURENCJA SENIORZY.jpg

Presję odczuwał przede wszystkim lider po pierwszej trasie, Krzysztof Skrętowicz z Aeroklubu Częstochowskiego. Z dorobkiem zaledwie 35 punktów karnych po pierwszej trasie dorzucił dodatkowych 71 punktów z drugiej. Lepszy od niego był tylko Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego. Zwycięzca ostatnich zawodów precyzyjnych w Lesznie po pierwszej konkurencji w Poznaniu był dopiero siódmy. W drugiej konkurencji poleciał fenomenalnie i z dorobkiem 35 punktów karnych wygrał trasę zieloną. Na trzecim miejscu znalazł się Marek Kachaniak z Aeroklubu Rzeszowskiego.

W czołówce klasyfikacji generalnej największy progres zanotował Bolesław Radomski (pięć oczek do góry) wskakując na drugie miejsce. Krzysztof Skrętowicz obronił pozycję lidera, podobnie jak trzeci Marcin Skalik. Z drugiego na piąte miejsce spadł z kolei Janusz Darocha, który z liczbą 222 punktów karnych wciąż ma szansę na medalową pozycję.

W klasyfikacji juniorskiej dominacja braci Wieczorków (prowadzi Kamil przed Marcinem), a po piętach depcze im trzeci Rafał Wojtych.

Minimum konkurencji nawigacyjnych, czyli dwie trasy, zostały już zaliczone, ale pomimo zmęczenia sędziowie rozpisali zawodnikom trzecią, niebieską trasę, najdłuższą z dotychczasowych – ponad 91 mil morskich. Dziś na trasie więcej słońca, ale mocniejsza termika i powoli nasuwający się front chłodny zwiększają ryzyko burz.

MP PLANSZE JUNIORZY.jpg

Wszyscy czekają także na sobotnią konkurencję lądowań, która jak zawsze może wywrócić tabelę do góry nogami.

45 Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski - Juniorów Poznań 2016 Official results - individuals

59 Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski - Seniorów Poznań 2016 Official results - individuals

59 Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski - Seniorów Poznań 2016 Official results GREEN route

Sponsor

logo.png

 

 

Partnerzy

 

g12.png

 

1396070_1003258426356438_1471709043018580559_n.jpg 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.