Mistrzowie Świata w Lataniu Precyzyjnym

Mistrzowie Świata w Lataniu Rajdowym

Nieoficjalna strona internetowa Samolotowej Reprezentacji Polski

Aktualności

  • Opublikowane przez admin
  • 10/05/2016

Zapraszamy na Mistrzostwa Polski!

Zawodników i kibiców latania precyzyjnego zapraszamy na 59. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 45. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 25-29 maja na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy. Zawody poprzedzi trening pilotów Samolotowej Reprezentacji Polski.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 05/05/2016

11. OZS im. W. Wieczorka - podsumowanie

Ostatnie dni kwietnia i pierwsze dni maja w Centralnej Szkole Szybowcowej w Lesznie upłynęły pod hasłem „latanie precyzyjne”. Na trening i 11. OZS im. W. Wieczorka zgłosiło się ponad 30 pilotów z całej Polski. Pojawili się też debiutanci, co jest wielce pocieszające i świadczy o tym, że sport samolotowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży. Pierwszy dzień treningu rozpoczął się już o szóstej rano turą lądowań, w której każdy z zawodników miał do dyspozycji godzinę na doskonalenie swoich umiejętności. O godzinie 0750 odbyła się odprawa dla grupy lecącej na trasę w pierwszej kolejności. Wieczorem kolejne serie lądowań aż do zachodu słońca i dyskusje między zawodnikami na temat swoich błędów, zawiłości trasy i analiza profilu lądowania oraz samego przyziemienia. Kolejny dzień treningu przebiegł według podobnego planu, ale z każdą mijającą godziną coraz bardziej dawało się odczuć, że „już za chwilę” zacznie się „latanie na poważnie”, czyli po prostu sportowa, zawodnicza rywalizacja. Wieczorem odbyło się oficjalne otwarcie 11. OZS im. W. Wieczorka, a tuż po nim odprawa generalna dla wszystkich zawodników, sędziów i obsługi.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez krzyson
  • 20/04/2016

Latanie precyzyjne - trening i zawody w Lesznie

Już niedługo rozpocznie się trening Samolotowej Reprezentacji Polski w lataniu precyzyjnym, a tuż po nim odbędzie się 11. edycja Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka. Tym razem zapraszamy do Leszna. Szczegółowe informacje w pismach organizacyjnych zamieszczonych poniżej.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 22/03/2016

Trening i zawody w Chełmie

Piloci Samolotowej Reprezentacji Polski oraz pozostałe załogi, kibice i sympatycy sportu samolotowego już niedługo rozpoczną kolejny sezon. Pierwszy trening oraz zawody w lataniu rajdowym odbędą się na początku kwietnia w Chełmie - szczegóły w poniższych pismach organizacyjnych.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 04/03/2016

Plan treningów i zawodów na rok 2016

Czytaj więcej...


Sponsor

logo.png

 

 

Partnerzy

 

g12.png

1396070_1003258426356438_1471709043018580559_n.jpg