Mistrzowie Świata w Lataniu Precyzyjnym

Mistrzowie Świata w Lataniu Rajdowym

Nieoficjalna strona internetowa Samolotowej Reprezentacji Polski

Aktualności

  • Opublikowane przez admin
  • 23/08/2016

Zawodnicy Samolotowej Reprezentacji Polski w "Pytaniu na Śniadanie"

"Ich wyczyny zapierają dech w piersiach! Samolotowa reprezentacja Polski przed Mistrzostwami Świata w Lataniu Rajdowym w Portugalii. Czym są „lotnicze podchody”?" - zapraszamy do obejrzenia wywiadu z zawodnikami Samolotowej Reprezentacji Polski.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 18/08/2016

Portugalskie mistrzostwa świata w lataniu rajdowym

Tegoroczne starty członków Samolotowej Reprezentacji Polski w zawodach samolotowych dobiegają końca, ale najważniejsze i zarazem najtrudniejsze wyzwanie, czyli 20. Mistrzostwa Świata w lataniu rajdowym w Santa Cruz, jest jeszcze przed Nimi. W kraju odbyło się łącznie sześć zgrupowań, z których każde podzielone było na część treningową oraz zawody. Trzy z nich dotyczyły latania precyzyjnego, a kolejne trzy latania rajdowego, na które z racji tegorocznych mistrzostw świata położono szczególny nacisk. Polacy od dziesięcioleci są niekwestionowanymi mistrzami, ale konkurenci nie śpią i często na imprezach międzynarodowych plasują się coraz bliżej naszych rodaków. W 2014 roku, podczas mistrzostw świata rozgrywanych na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu, na drugim stopniu podium stanęli Francuzi, a brąz wywalczyli Czesi. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli Julien Cherioux i David Le Gentil z Francji, srebro zdobyli Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski, a na trzecim miejscu znaleźli się Michał Wieczorek i Marcin Wieczorek. Kolejne pięć miejsc zajęły również nasze załogi, co dobitnie obrazuje potęgę polskiej ekipy w tym sporcie.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 14/08/2016

Zwycięstwo Bolesława Radomskiego i Dariusza Lechowskiego oraz Jarosława Sysio i Marcina Skalika w Częstochowie

Dzisiejszego dnia zawodnicy rywalizowali na trasie BLUE. Oczywiście route planner zadbał o to, aby ostatnia trasa w sezonie była na jak najwyższym poziomie, a jednocześnie przygotowała jak najlepiej reprezentantów Polski do startu w mistrzostwach świata w Portugalii.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 13/08/2016

Pierwszy dzień częstochowskich zawodów

Z powodu nie najlepszej pogody aż do południa musieliśmy oczekiwać na rozpoczęcie zawodów rajdowych na lotnisku w Rudnikach. Na szczęście aura się poprawiła i zawodnicy wystartowali do konkurencji nawigacyjnej, po której wykonali dwa oceniane lądowania.

Czytaj więcej...


  • Opublikowane przez admin
  • 12/08/2016

Zawody w lataniu rajdowym w Częstochowie otwarte

Po solidnym treningu nawigacyjnym i lądowaniach, w godzinach wieczornych otwarto Ogólnopolskie Rajdowe Zawody Samolotowe w Częstochowie. Jutro pierwszy dzień rywalizacji sportowej, w której uczestniczyć będzie 17 załóg, w tym goście ze Szwajcarii.

Czytaj więcej...


Sponsor

logo.png

 

 

Partnerzy

 

g12.png

1396070_1003258426356438_1471709043018580559_n.jpg