Latanie Rajdowe

W zawodach w lataniu rajdowym biorą udział załogi dwuosobowe – pilot i nawigator, latający samolotami sportowymi. Załoga dostaje do wykonania zadania, do których zalicza się wykreślenie trasy zgodnie z instrukcją, przygotowanie minutówki oraz nauka zdjęć.

Następnie już w trasie, podczas lotu samolotem załoga otrzymuje punkty za wyszukanie znaków, utrzymanie punktualności przelotu, identyfikację zdjęć punktów zwrotnych, lot po łuku, wypełnianie sprawozdań z konkurencji oraz lądowania precyzyjne.

Osiągnięcia

Polscy Medaliści Mistrzostw Świata i Europy w Lataniu Rajdowym

Mistrzostwa Świata – Anglia 1978

  1. II. Świadek Witold/Kocheniowski Andrzej (Polska)

Mistrzostwa Świata – RNF 1980

  1. I. Świadek Witold/Kocheniowski Andrzej (Polska)
  2. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Włochy 1984

  1. II. Świadek Witold/Kocheniowski Andrzej (Polska)
  2. II. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Hiszpania 1986

  1. I. Lenartowicz Krzysztof/Darocha Janusz (Polska)
  2. III. Nycz Wacław/Wieczorek Marian (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Anglia 1988

  1. I. Skalik Włodzimierz/Michalski Ryszard (Polska)
  2. II. Nycz Wacław/Wieczorek Marian (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – RPA 1991

  1. I. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  2. II. Skalik Włodzimierz/Michalski Ryszard (Polska)
  3. III. Wieczorek Wacław/Wieczorek Krzysztof (Polska)
  4. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Chile 1993

  1. I. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  2. II. Skalik Włodzimierz/Michalski Ryszard (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Europy – Austria 1994

  1. I. Wieczorek Wacław/Wieczorek Krzysztof (Polska)
  2. II. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  3. III. Skalik Włodzimierz/Michalski Ryszard (Polska)
  4. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Dania 1995

  1. I. Skalik Włodzimierz/Michalski Ryszard (Polska)
  2. II. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  3. III. Wieczorek Wacław/Zawłocki Dariusz (Polska)
  4. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Europy – Czechy 1996

  1. I. Wieczorek Wacław/Wieczorek Krzysztof (Polska)
  2. II. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Turcja 1997

  1. I. Wacław Wieczorek/Krzysztof Wieczorek (Polska)
  2. II. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  3. III. Włodzimierz Skalik/Michalski Ryszard (Polska)
  4. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Europy – Polska 1998

  1. I. Włodzimierz Skalik/Michalski Ryszard (Polska)
  2. II. Wieczorek Wacław/Wieczorek Krzysztof (Polska)
  3. III. Gruszecki Jan/Markiewicz Jerzy (Polska)
  4. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Włochy 1999

  1. I. Wacław Wieczorek/Krzysztof Wieczorek (Polska)
  2. II. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

 

Mistrzostwa Europy – Słowacja 2000

  1. II. Markiewicz Jerzy/Własiuk Sławomir (Polska)
  2. II. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Hiszpania 2001

  1. I. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  2. II. Wacław Wieczorek/Krzysztof Wieczorek (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Europy – Czechy 2002

  1. II. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  2. III. Wacław Wieczorek/Zawłocki Dariusz (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – RPA 2003

  1. II. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  2. III. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Dania 2004

  1. II. Wieczorek Krzysztof/Skrętowicz Krzysztof (Polska)
  2. II. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Europy – Słowacja 2005

  1. I. Wieczorek Wacław/Wieczorek Michał (Polska)
  2. II. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  3. III. Bartler Michał/Zawłocki Dariusz (Polska)
  4. I. Drużynowo Polska

 

Mistrzostwa Świata – Francja 2006

  1. I. Wieczorek Wacław/Wieczorek Michał (Polska)
  2. II. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Austria 2008

  1. I. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  2. III. Wieczorek Krzysztof/Skrętowicz Krzysztof (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Europy – Hiszpania 2009

  1. II. Wieczorek Wacław/Radomski Bolesław (Polska)
  2. III. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Słowacja 2010

  1. I. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  2. II. Wieczorek Michał/Osowski Michał (Polska)
  3. III. Wieczorek KRzysztof/Skrętowicz Krzysztof (Polska)
  4. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Europy – Węgry 2011

  1. I. Darocha Janusz/Chrząszcz Zbigniew (Polska)
  2. III. Wieczorek Michał/Osowski Michał (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata – Hiszpania 2012

  1. II. Radomski Bolesław/Dariusz Lechowski (Polska)
  2. III. Wieczorek Michał/Osowski Michał (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Europy – Słowacja 2013

  1. III. Wieczorek Michał/Wieczorek Marcin (Polska)
  2. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata - Polska 2014

  1. II. Bolesław Radomski/Dariusz Lechowski (Polska)
  2. III. Michał Wieczorek/Marcin Wieczorek (Polska)
  3. I. Drużynowo Polska

Mistrzostwa Świata - Portugalia 2016

  1. II. Michał Wieczorek/Marcin Wieczorek - kat. unlimited (Polska)
  2. II. Jarosław Sysio/Marcin Skalik - kat. advanced  (Polska)
  3. II. Drużynowo Polska

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.